ساخت تندیس| لوح تقدیر|استند تبلیغاتی|نشان بج سینه|ساعتهای فلزی و چوبی|صنایع تبلیغاتی با پارس حدیث

اصل کیفیت و هنر ایرانی در صنایع تبلیغاتی را از پارس حدیث بخواهید!

اخبار

روحانی :پیشرفت، میوه امنیت است/ قدردان همه نیروهای ‏امنیتی و مسلح هستیم

۳۰ بهمن ۱۳۹۶

 

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری ‏گفت: یکی از موضوعاتی که ملت ایران حداقل در صد سال اخیر دنبال آن بوده است، دستیابی به ‏توسعه همه جانبه مطلوب در کشور است و اساس توسعه متوازن و جامعه به عنوان هدف مهمی برای ‏جامعه ایران حداقل از زمان مشروطه تا امروز محسوب می‌شود.‏

رئیس جمهور با بیان اینکه قدردان همه نیروهای ‏امنیتی و مسلح هستیم، در ابتدای این مراسم با اهداء لوح تقدیر و تندیس از برترین‌های صنعت گردشگری کشور تجلیل کرد.‏

رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: یکی از راه‌هایی که می‌توان رفاه مردم را افزایش و اشتغال‌ و ‏خوداتکایی در محصولات را تقویت کرد و جایگاه ایران در منطقه و جهان را آن طور که در شأن ملت ‏ایران است ، ارتقاء داد، توسعه صنعت گردشگری است.‏

روحانی افزود: صنعت گردشگری با توجه به ابعاد مختلف و فراوانی که دارد، می‌تواند یکی از ‏راه‌های اشتغال‌زایی سریع برای جوانان باشد.‏

 

رییس‌ جمهور در ادامه با اشره به لزوم توجه به آثار طبیعی اقلیمی از جمله جنگل و کویر ، خود را فرزند کویر معرفی کرد و گفت: کویر برای بسیاری از ملت‌ها از جاذبه گردشگری فراوانی برخوردار است و باید مورد توجه و سرمایه‌گذاری قرار بگیرد و ضرورت دارد انواع جاذبه‌های کشور برای جذب گردشگر توسعه یابد.

روحانی در ادامه با تأکید بر اینکه در حوزه توسعه صنعت گردشگری، باید اصولی را مورد توجه جدی قرار داد، گفت: اولین اصل، مسأله فرهنگی است باید توجه داشت که با طبیعت زیبا و آثار تاریخی دوره گذشته نمی‌توان گردشگر جذب کرد. یکی از شرایط لازم برای جذب گردشگر وجود فرهنگ لازم در این زمینه می‌باشد.

 

روحانی اصل دوم در موضوع جذب گردشگر را سیاست خارجی فعال دانست و گفت: سیاست خارجی یک دولت و نحوه ارتباط آن با کشورهای مختلف از پایه‌های اساسی جذب گردشگر می‌باشد و اگر شرایط سیاست خارجی کشورمان در جهان نامطلوب باشد و نتوانیم به توطئه ایران‌هراسی غلبه کنیم، بدون تردید در جذب گردشگر هم موفق نخواهیم بود.

رییس‌ جمهور یکی از افتخارات دولت یازدهم را غلبه بر ایران‌هراسی در جهان دانست و گفت: امروز چهره ایران با چند سال پیش به طور کامل متفاوت است و یکی از آثار مهم برجام مقابله با ایران‌هراسی و شکستن آن بوده است.

روحانی افزود: در برجام ثابت کردیم که آنچه برخی‌ها درباره ترس از ایران و فناوری‌های صلح‌آمیز و قدرت دفاعی کشورمان مطرح می‌کردند، بی‌اساس است.

روحانی در ادامه با بیان اینکه دولت در زمینه امنیت کشور، سرمایه‌گذاری عظیمی انجام داده است، بر لزوم بهره‌برداری از ثمرات این امنیت تأکید کرد و گفت: ثمره سرمایه بزرگ امنیت جذب سرمایه و گردشگر است و باید از میوه این سرمایه بزرگ برای توسعه کشور استفاده کرد.

رییس‌ جمهور با قدردانی از تلاش همه نیروهای امنیتی و نظامی برای تقویت امنیت کشور، گفت: امروز فقط نباید از سایه درخت امنیت استفاده کرد بلکه باید از میوه این درخت نیز برای توسعه کشور استفاده کنیم.

روحانی با بیان اینکه امروز شرایط سیاسی کشور بیش از گذشته برای جذب گردشگر آماده است، گفت: دولت گام به گام سیاست تعامل سازنده با جهان را به عنوان یکی از پایه‌های اساسی توسعه کشور، پیگیری می‌کند و این سیاست در چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی نیز مورد تأکید قرار گرفته است لذا باید با همه توان آن را اجرا کنیم.

 

رییس‌ جمهور در ادامه تقویت زیرساخت‌های صنعت گردشگری را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای مجازی و اینترنت از لازمه‌های جذب گردشگر است و تلاش دولت این است که شبکه ملی اطلاعات و اینترنت را به میزانی توسعه دهد که سراسر ایران و حتی روستاها بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.

روحانی با بیان اینکه حل و فصل مسایل بانکی یکی از پیشنهادهای مهم در حوزه گردشگری است، گفت: دولت در این زمینه نیز گام به گام پیش می‌رود و قدم‌های خوبی در زمینه روابط بانکی کشورمان در جهان برداشته شده است و یکی از محورهای مذاکراتی دولت با سران سایر کشورها مسأله بانکی است.

رییس‌ جمهور همچنین توسعه زیرساخت‌ها در زمینه مواردی نظیر حمل و نقل ریلی و هوایی و هتل‌ها را مورد تأکید قرار داد.

 

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس، یادآور روزهای مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر تجاوز خارجی بود و جوانان عزیز کشورمان در صحنه نبرد توانستند از تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و استقلال کشورمان به خوبی دفاع کنند.

در ابتدای این دیدار، معاون رییس‌ جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گزارشی ‏از برنامه‌ها و سیاست‌های جاری دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری ارایه کرد.‏

مسعود سلطانی‌فر گفت: گردشگری از دو جنبه فرهنگی و اقتصادی از اهمیت بسزایی برخوردار است و رویکرد دولت ‏یازدهم در تعامل و گفتگو با جهان زمینه مساعدی برای گردشگر فراهم کرده است.‏

 

مطالب مرتبط

پیوند موسیقی و اندیشه در پنجمین شب علوم انسانی

۹ اسفند ۱۳۹۶ | تعداد بازدید : 2539

جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین

۷ اسفند ۱۳۹۶ | تعداد بازدید : 2273

تصویربرداری «رویاهای آشپزخانه» به پایان رسید

۲ اسفند ۱۳۹۶ | تعداد بازدید : 2251

معرفی برگزیده های نهمین جشنواره حرکت

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | تعداد بازدید : 2105

برگزیدگان جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ | تعداد بازدید : 2055
مطالب پربازدید

۱۱ مقاله شایسته گرفتن تندیس برتر شدند

۲۰ شهریور ۱۳۹۲ | تعداد بازدید : 3974

ساخت تندیس به شیوه لیزر

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | تعداد بازدید : 3823

انواع استندهای تبلیغاتی کارتن پلاست

۱۴ خرداد ۱۳۹۶ | تعداد بازدید : 3814

تقدیر از چهار برگزیده کشوری

۱۶ شهریور ۱۳۹۲ | تعداد بازدید : 3226
یک دیدگاه بنویسید

نام و نام خانوادگي

آدرس پست الکترونيک

آدرس سايت شما


بازدید آنلاین : 1
بازدید امروز : 1
بازدید هفته : 10
بازدید کل : 40142